Obóz narciarski Szczawnica 01-05.02.2017

W dniach 01-05.02.2017r jak każdego roku odbył się obóz narciarski, w którym uczestniczyły klasy  Ia i IIIa naszego gimnazjum. W środę, o godzinie 400 rano wszyscy stawiliśmy się punktualnie na zbiórkę, zapakowaliśmy walizki i wyruszyliśmy w drogę do Szczawnicy.  Podróż minęła bardzo szybko.  Dotarliśmy na miejsce ok godziny 11.00. Zameldowaliśmy się w pensjonacie „Zofiówka” i rozpakowaliśmy nasze bagaże. Z uroków białego szaleństwa jako pierwsi korzystali uczniowie klasy I. Po kilku godzinach nastąpiła wymiana i klasa III udała się na stok. Gdy byliśmy już na miejscu nasi opiekunowie zapoznali nas z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na stoku (Dekalog FIS). Następnie zrobiliśmy krótką rozgrzewkę i zostaliśmy podzieleni na grupy w których jeździliśmy każdego dnia. Jazda na nartach szła nam bardzo dobrze, chociaż zdarzały się wywrotki ;). Kolejne trzy dni spędziliśmy na nauce i doskonaleniu coraz to bardziej zaawansowanej techniki jazdy na nartach zjazdowych. Nasi nauczyciele zawsze służyli pomocą udzielając nam wiele cennych uwag i dobrych rad. Czas wolny poświęcaliśmy na wypoczynek, regenerację sił, zwiedzanie miejscowości oraz integrację międzyklasową.
 W niedzielę, czyli ostatni dzień obozu wybraliśmy się na krótki spacer, aby zakupić drobne pamiątki, miejscowe przysmaki i pożegnać się z pięknymi krajobrazami  Beskidu Sądeckiego. Po drodze odbywały się małe bitwy na śnieżki, a dobry humor nie opuszczał nawet najbardziej zmęczonych.  Pakowanie walizek i sprzątanie pokoi nie zajęło nam dużo czasu i około godziny 12 byliśmy gotowi do drogi powrotnej. Gdy nadszedł czas odjazdu zrobiło nam się smutno, że musimy już wracać i ten czas tak szybko minął. Wszyscy wróciliśmy do swoich domów zmęczeni, ale szczęśliwi. Nasi opiekunowie stanęli na wysokości zadania, aby ten wyjazd był tak udany. Każdy z uczniów był bardzo zadowolony z wyjazdu.

Joanna Bartnik Klasa IIIA

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, sport, wydarzenia, wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.